zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šumavu čeká Týden pro les

26.04.2004
Les
Šumavu čeká Týden pro les
První z letošní série Týdnů pro les, které pořádá Hnutí Duha pro dobrovolníky z řad veřejnosti, začne v neděli na Šumavě. Účastníci akce budou především pomáhat při obnově horských lesů, řekl ČTK vedoucí lesního programu Hnutí Duha Jaromír Bláha.

První z Týdnů pro les se koná od neděle do soboty 1. května nedaleko Volar. \"Lidé budou přesazovat jedle, které rostou na místech pro ně nevhodných, do lepších lokalit a zasypávat erozní rýhy,\" řekl Bláha. Další z týdnů se uskuteční v druhé polovině června v Borových Ladách a zaměří se na ochranu rašeliniště Chalupská slať.

Týdny pro les, jež se na Šumavě konají už počtvrté, letos spolupořádají Městské lesy Volary a správa šumavského parku. Hnutí Duha pořádá Týdny pro les v rámci své práce na obnově a ochraně tuzemských lesů. V posledních šesti letech zorganizovalo přes 25 podobných akcí v Jeseníkách, Beskydech, Jizerských horách a na Šumavě, kterých se zúčastnily stovky lidí. Podle Bláhy bylo v rámci těchto akcí vysázeno několik desítek tisíc stromů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí