zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jak ochráncům vypustili rybník

26.04.2004
Voda
Příroda
Jak ochráncům vypustili rybník
Česká Třebová - Ochránci přírody už několik týdnů vyrážejí každé ráno do Přívratu, kde ze sběračů vybírají žáby a přenášejí je do rybníku. Situace se zlepšila, podařilo se zajistit zábrany kolem silnice a umístit značku omezující rychlost. Ale počátkem týdne se ochránci pořádně vyděsili. Rybářství Litomyšl v pondělí oznámilo odboru životního prostředí radnice, že bude vypouštět prostřední rybník, protože jde o komorový rybník, kde mají velkou násadu ryb, které musí slovit a přemístit někam jinam. Svůj záměr sice oznámili v pondělí, ale to už byl rybník zpola vypuštěný. \"Dopoledne jsme je kontaktovali a upozornili, že je tam teď velký výskyt obojživelníků, kteří do těchto rybníků migrují, a že z našeho hlediska je to nepřípustný zásah,\" uvedla nás do situace Eva Netušilová z odboru životního prostředí českotřebovského městského úřadu.
Ve středu následovalo jednání na místě, jehož se zúčastnili zástupci Rybářství Litomyšl, krajského úřadu i městského úřadu. Na porostech u rybníku nebyla zjištěna viditelná škoda na vajíčkách.
\"Učastníky jednání rybáři ujistili, že nic neporušili, že několik trsů vajíček, na které narazili, přenesli v kbelících s vodou do vedlejšího rybníku,\" dodala Eva Netušilová. Na místě bylo dohodnuto vypuštění rybníku a termín napuštění: tento víkend.
\"Jestli došlo ke škodě, nebo ne, rozhodne krajský úřad a Česká inspekce životního prostředí v Hradci Králové,\" uzavřela Eva Netušilová z městského úřadu.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí