zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hluku se obyvatelé zbavili, pneumatiky zarostly trávou

26.04.2004
Odpady
Hluk
Hluku se obyvatelé zbavili, pneumatiky zarostly trávou
Křemže - Některým zdejším občanům nedala v minulosti spát nepovolená střelnice u dnes již nevyužívaného fotbalového hřiště poblíž čistírny odpadních vod. Lidé se nejprve dočkali omezení provozu, následně i úplného zrušení střelnice. Přesto se starosta Křemže Josef Troup domnívá, že hlavně při velké vodě může být to, co po střelnici zbylo, problémem.
Jako protihluková stěna měla působit hromada pneumatik. Při povodni v roce 2002 je však voda rozplavila všude kolem. \"Určili jsme termín, do kdy mají být pneumatiky uklizené. Pak jsme se tam byli podívat a skutečně došlo k nápravě,\" potvrdil Vladimír Jiráček z České inspekce životního prostředí v Českých Budějovicích.
\"Pneumatiky jsou nyní složené do pyramidy a zavezené zeminou. Dnes již hromada zarostla a připomíná přírodní mez,\" popsal starosta Josef Troup. Vznesl však obavu, že při velké vodě to může působit jako val. \"Pneumatiky by také mohly skončit až v Praze,\" poznamenal s nadsázkou starosta.
Podle Josefa Troupa však likvidace pneumatikové meze není v kompetenci obce. \"Pozemek je totiž Pozemkového fondu. Můžeme jej tudíž pouze na problém upozorňovat,\" uzavřel.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí