zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odpady a nakládání s odpady v aktivitách BEUC

07.05.2004
Odpady
Odpady a nakládání s odpady v aktivitách BEUC
Výroční zpráva BEUC za rok 2000 uvádí několik nejdůležitějších událostí loňského roku v oblasti legislativy EU, které se týkají odpadů.

BEUC pokračuje v lobování za omezení odpadu, zejména elektronického a nebezpečného odpadu. Evropská komise vydala návrh Statistik nakládání s odpady, které by od členských států vyžadovaly statistiky o nakládání s odpady firem a domácností. Během roku BEUC aktivně pracovala na přípravě evropských směrnic o odpadu z automobilů a elektrických a elektronických zařízení.

Na setkání o revizi evropské směrnice o obalech a odpadu z obalů (94/62/ES) pořádaném koncem roku 1999 zástupci BEUC vyjádřili podporu pracovnímu dokumentu Evropské komise zaměřenému na revizi limitů pro recyklaci a náhradu materiálu. BEUC podporuje jasné definování cílů pro recyklaci jednotlivých obalových materiálů a přísnější normy pro recyklaci plastů a kovů.

Rostoucí množství počítačů ve firmách a domácnostech dalo vzniknout novému problému s odpady. V roce 2000 Evropská komise zveřejnila návrh evropské směrnice o odpadu z elektrických a elektronických zařízení (WEEE). BEUC usiluje o \"systém zpětného odběru zdarma\", který by byl co nejdostupnější a nejjednodušší a o postupné zastavení vypouštění nebezpečných látek do životního prostředí.

Sestaveno podle Výroční zprávy BEUC za rok 2000

http://www.spotrebitele.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí