zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pálení ohně musejí lidé ohlásit hasičům

30.04.2004
Obecné
Pálení ohně musejí lidé ohlásit hasičům
Trutnov - Kromě dětí a dospělých se na pálení čarodějnic připravují také hasiči a ochránci přírody.
Pracovníci Chráněné krajinné oblasti Broumovsko se zaměří se na kontrolu míst, kde budou hořet hranice. S dobrovolníky se vydají zítra na kontrolu obcí od Hronova až po Jívku na Trutnovsku.
\"Půjdeme najisto. Víme, které obce požádaly o možnost pálit 30. dubna oheň. Chceme se přesvědčit, že se hranice neskládají z odpadků nebo dokonce pneumatik,\" řekla Karolína Semeráková z chráněné krajinné oblasti. Případné prohřešky budou ještě před pálením řešeny s organizátory akcí domluvou.
\"Na místě však můžeme uložit i pokutu,\" upozornila Semeráková.
Pracovníci Správy Krkonošského národního parku kontroly nechystají.
\"V minulých letech jsme nezaznamenali žádné problémy,\" informoval mluvčí správy Radek Drahný. V parku je zakázáno rozdělávání ohňů. Pokud tak chce někdo učinit, musí požádat o stanovisko park.
\"Pro pálení by bylo těžké získat kladné vyjádření,\" uvedl Drahný.
Na místa, kde lidé rozdělají ohně, musí být předem upozorněni členové trutnovského hasičského záchranného sboru. Do včerejšího poledne obdrželi hasiči přibližně patnáct oznámení z celého okresu.
\"Nejde nám však pouze o páteční večer. Musíme vědět o veškerém pálení ohňů, včetně klestí,\" vysvětlil operační důstojník Augustin Kraus. Předchází se tak mylným zprávám od občanů, kteří mohou řádně ohlášený oheň označit za nově vznikající požár.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí