zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skládka domovního odpadu ve Valašském Meziříčí je téměř plná

04.05.2004
Odpady
Skládka domovního odpadu ve Valašském Meziříčí je téměř plná
Skládka tuhých domovních odpadů ve Valašském Meziříčí je téměř plná. Podle nedávno provedeného měření zbývá do jejího úplného naplnění navršení 1,5 metru odpadů. Při současné intenzitě svozu to podle odborníků potrvá jen několik měsíců. Město proto nyní hledá způsob, jak situaci vyřešit, řekl ČTK mluvčí úřadu Josef Beneš.

Technické služby, které skládku provozují, ji kvůli zaplněnosti k 31. červenci uzavřou pro komerční využití. Na konci prosince pak skončí také ukládání komunálního odpadu z města, upřesnil ředitel Technických služeb Milan Kovář.

Skládka se nachází v městské části Hrachovec. Podle starosty města Jiřího Kubeši je jednou z variant, jak skladování odpadu ve městě vyřešit, zakoupení dalších pozemků. \"Město má zřízeno předkupní právo na sousedním pozemku, kam by se skládka mohla rozšířit,\" dodal.

Jako druhá varianta se nabízí svoz odpadu na okolní skládky do Životic u Nového Jičína nebo do Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku. Kubeša však zdůraznil, že způsob skladování domovních odpadů je věcí Technických služeb. \"Město si při výběru dodavatele této služby pouze vymínilo, že cena zůstane zachována,\" poznamenal starosta.

O tom, zda bude mít Valašské Meziříčí vlastní skládku, se rozhodne až po připravovaném vstupu strategického partnera do Technických služeb. Ty jsou zatím obchodní společností ve výhradním vlastnictví města. \"Nový partner by se měl rozhodnout, zda skládku potřebuje nebo využije okolní úložiště,\" uzavřel starosta. Podmínky vstupu strategického partnera bude radnice znát v červnu.
Zdroj: Odpady

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí