zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Univerzita připraví na krizové situace

11.05.2004
Havárie
Univerzita připraví na krizové situace
Vysokoškolské odborníky na krizové situace, jako jsou například ekologické havárie nebo třeba i povodně, bude od akademického roku 2004/ 2005 připravovat Zdravotně sociální fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.
Odborníci absolvují dva nové studijní obory, bakalářský program Aplikovaná radiobiologie a toxikologie a navazují magisterský Krizová radiobiologie a toxikologie, které Zdravotně sociální fakulta nově otevírá. Přihlášky je možné podat do 25. června na studijním oddělení fakulty. Oba obory jsou určené především pro pracovníky ve státní zprávě, ve složkách Integrovaného záchranného systému nebo ve zdravotnictví. \"Absolventi tříletého bakalářského oboru se budou moci uplatnit například v rámci Armády České republiky u chemických a ženijních jednotek a zdravotnické služby, ve výrobních závodech, zejména v chemickém průmyslu či v odborech krizového řízení státních orgánů,\" vypočítal možné uplatnění budoucích uchazečů Josef Havlík ze Zdravotně sociální fakulty s tím, že magisterské studium bude poté vychovávat vedoucí pracovníky.
Teoretická výuka bude probíhat v prostorách Zdravotně sociální fakulty v Českých Budějovicích, praktická potom na pracovištích Integrovaného záchranného systému v rámci Jihočeského kraje a v rámci Ústavu pro radiační, chemickou a biologickou ochranu v Příbrami-Kamenná.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí