zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt k ochraně životního prostředí

14.05.2004
Obecné
Projekt k ochraně životního prostředí
Praha (středa 5. května 2004) - Dnes bude zahájen twinningový projekt PHARE nazvaný \"Systém řízení informací o životním prostředí\", který je zaměřený na vybudování jednotného informačního systému v oblasti ochrany životního prostředí, který bude využívat jak státní správa, tak veřejnost.
Projekt potrvá 20 měsíců a bude realizován odborníky z Německa ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí České republiky. Na projekt byla vyčleněna částka 950 tisíc EUR z programu EU PHARE.
Christian Bourgin, úřadující vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR, řekl:
\"Cílem tohoto projektu české a německé státní správy je poskytnout pomoc ministerstvu životního prostředí a krajským orgánům v České republice při hodnocení vlivu určitých projektů, plánů a programů na životní prostředí.\"
Projekt zahrnuje přípravu systému podávání zpráv Evropské komisi o implementaci směrnic o životním prostředí a následně o přijímání resortní legislativy v oblasti vodohospodářství, nakládání s odpady a ochrany vzduchu. Společné úsilí českých a německých expertů by mělo také vést k vytvoření strategie získávání dat pro účely podávání zpráv a vytvoření studie společných uživatelských požadavků v souvislosti s daty na národní úrovni. Tento projekt bude realizován zkušenými německými experty, kteří se už dříve zúčastnili jiných projektů.
Německý dlouhodobý poradce zodpovědný za projekt Claus Heuberger k tomu dodal:
\"Dobře fungující informační systém pro životní prostředí je základní podmínkou pro efektivní správu. Pomáhá vzbudit zájem občanů o životní prostředí a minimalizuje chyby exekutivy v odhadování veřejných potřeb. Doufám, že tento projekt pomůže překonat stávající problémy objevující se v souvislosti s vytvářením jednotného informačního systému v oblasti životního prostředí.\"
Další informace: Katharina von Schnurbein, tisková mluvčí Zastoupení Evropské komise v ČR - katharina.vonschnurbeincec.eu.int
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí