zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti vědí, co lze recyklovat

14.05.2004
Odpady
Děti vědí, co lze recyklovat
Děčín - Každé dítě v Děčíně již bude vědět, jaký odpad je možné dát recyklovat. Informace o separaci a recyklaci jim zábavnou formou začali včera předávat Milan Hulán a Jan Dostál v rámci projektu Tonda-obal děčínského Ekocentra.
Jako první přednášky uslyšeli žáci Základní školy na Vrchlického náměstí. Milan Hulán přinesl dětem ukázat desítky různých láhví, kartonů či plastů. \"Dětem ukazujeme odpady, které lze recyklovat. Pokud je na ně speciální kontejner v Děčíně, nezapomeneme je samozřejmě upozornit,\" řekl Milan Hulán.
Většina dětí nadšeně spolupracovala a odpovídala na otázky Milana Hulána. \"Věci o recyklaci odpadu jsem znal, doma ho třídíme,\" řekl Lukáš Heip. Dodal, že se určitě zúčastní i sběrové soutěže.
Dobré znalosti dětí potvrdil i ředitel Základní školy na Vrchlického náměstí Josef Herclík. \"Ekologická výchova je prakticky součástí všech předmětů, snažíme se děti naučit sbírat různé odpady,\" řekl. Dodal, že přednášky jsou určitě prospěšné. \"Je to dobrý pokus o sbírání dalších druhů odpadu,\" doplnil Josef Herclík.
I když děti mají jednoznačný zájem odpad třídit a dávat k recyklaci, často schází speciální sběrné zvony. \"Je to samozřejmě otázka peněz, před školou žádné nemáme, takže to řešíme nárazovými akcemi,\" vysvětlil Josef Herclík.
V třídění odpadů jde dětem příkladem i personál školy. \"Před domem mám kontejnery na čtyři druhy odpadu, takže jej třídím, stejně jako další kantoři na škole,\" uvedl Josef Herclík. Dodal, že o třídění by se měli snažit všichni lidé, pokud mají možnost.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí