zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Geologické mapování Mongolska českými geology

22.05.2004
Geologie
Geologické mapování Mongolska českými geology
Projekt „Geologické mapování vybraných oblastí Mongolska“ je součástí programu „Zahraniční rozvojová pomoc ČR“ (www.mzv.cz). Jeho nositelem je Česká geologická služba a garantem Ministerstvo životního prostředí ČR. Projekt nepřímo navazuje na aktivity ČR a bývalého Československa v oblastech geologického průzkumu v Mongolsku.

Základním cílem projektu je sestavení geologické mapy a mapy geochemických anomálií v oblasti Mongolského Altaje v měřítku 1 : 50 000 s důrazem na ložiskovou problematiku.

Geologické mapování probíhá v úzké kooperaci s místními geology (MRAM, MTU) a vychází ze standardů České geologické služby. Vybraná oblast v jv. Altaji (mapa) pokrývá několik geologicky odlišných oblastí a je tedy velmi vhodná pro školení mongolských geologů a studentů v použití moderních metod geologického výzkumu a zpracování geologických dat (GIS).

Strategickým cílem projektu je větší soběstačnost Mongolské geologické služby při základním geologickém průzkumu území vlastního státu a intenzivnější využití geologických dat ve státní správě.


Vedoucí projektu: RNDr. Pavel Hanžl, Dr.
Česká geologická služba
Leitnerova 22
658 69 Brno
 
tel. ( 420) 543 429 231
fax. ( 420) 543 212 370
e-mail: hanzl@cgu.cz
www: http://www.geology.cz/host/altay.htm

ZDROJ:www.cgu.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí