zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Uherský Brod se chce stát zdravým městem

19.05.2004
Obecné
Uherský Brod se chce stát zdravým městem
Uherský Brod Více zeleně, lepší dopravní spojení nebo více bytů pro mladé rodiny. T akovými pozitivy se možná už za několik let bude pyšnit Uherský Brod, který se chce zapojit do národní sítě Zdravých měst.
Pokud s tímto návrhem budou zastupitelé souhlasit, město si vytvoří svůj plán, kterým se bude řídit. Svůj hlas by při sestavování ale měli mít i obyvatelé města.\" C o bude chtít město nebo jeho občané zlepšit nejdříve, je otázkou dohody. Zajímavá může být například diskuse o stavu městské zeleně, dopravě nebo sociální situaci,\" informoval Jiří Barčík z městského odboru životního prostředí. T en si od zařazení do sítě slibuje mimo jiné i lepší finanční možnosti pro město.
Do mezinárodního projektu, který před šestnácti lety založila Světová zdravotnická organizace, se už zapojilo několik desítek obcí, měst, mikroregionů i krajů z celé České republiky. Zdravá města by se podle pravidel měla cíleně snažit o vytvoření kvalitního a příjemného místa pro život, a to na základě dohody s obyvateli.
Ve Zlínském kraji pracuje na zkvalitnění životního prostředí Zlín, Vsetín i Kroměříž. N apříklad Vsetínští mají připravený \" plán zdraví a života\" a podřídit se mu musejí i místní zastupitelé.\" Nejde jen o myšlenky úředníků, ale o skutečné potřeby a tužby občanů. T i mohou díky internetu navíc lépe kontrolovat, zda se město plánu drží, nebo ne,\" vysvětlil vedoucí vsetínského odboru životního prostředí Jiří Trezner.
O připojení Uherského Brodu do sítě zdravých měst budou radní rozhodovat už tuto středu. Obyvatele ale na možné změny upozorňují už od začátku roku.\" Odstar tovali jsme sérii besed s veřejností, na kterých jsme je už seznámili například s problematikou odpadů nebo s tím, jak by měla vypadat veřejná zeleň,\" upozornil pracovník uherskobrodského Českého svazu ochránců přírody Julius Kunčar. V plánu je navíc například i třídění odpadu v uherskobrodských základních školách.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí