zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

VOLTEZELENE.CZ No. 2

20.05.2004
Obecné
VOLTEZELENE.CZ No. 2

Do Evropských voleb zbývá přesně pětadvacet dnů. Zelení vám posílají druhé číslo svého předvolebního zpravodaje VOLTEZELENE.CZ.

VOLTEZELENE.CZ No. 2 vám přináší:

Ekonomika: Šetříme přírodu i vaši kapsu: Seznámíme ČEZ s volným trhem!

Zelené osobnosti: Proč nás podporují Stropnický, Librová, Gedeon, Houdová?

Jakub Patočka znovu on-line: Zítra ve 14:00 v Lidových novinách.

Diskriminace zelených: Proč museli v Brně zmizet billboardy?

Pohlednice: Seznámíme ČEZ s volným trhem.

Akce: Ve středu ráno před vládou, v neděli dopoledne před ÚV KSČM.

Komu se nelení: Na webu už pět procent máme

Ø       Ekonomika: Šetříme přírodu i vaši kapsu: Seznámíme ČEZ s volným trhem!

Je to už čtrnáct dnů, co Strana zelených uspořádala akci před sídlem ČEZ v Praze-Chuchli: první pracovní den po vstupu do EU se tu v pravé poledne rozdrnčely budíky (fotogalerie zde: http://www.voltezelene.cz/?extra=gallery).

Bohužel česká média se zřejmě vlivného inzerenta obávají, a proto se v nich o naší akci prakticky nepsalo. Skandální informace o tom, jak se ČEZ obohacuje na úkor přírody i našich občanů můžete číst zde: http://www.voltezelene.cz/?sec=8&sub=2&id=159.

A o tom, jak hodlá Strana zelených naložit s energetickým molochem, zneužívajícím svého monopolního postavení, se můžete dočíst v našem programu. Není to krutá léčba, pouze: seznámíme ČEZ s volným trhem:

http://www.voltezelene.cz/?sec=2&sub=2#cez

Ø       Zelené osobnosti: Proč nás podporují Stropnický, Librová, Gedeon, Houdová?

Kdo ještě patří mezi osobnosti, které se rozhodly v evropských volbách veřejně podpořit kandidátku Strany zelených? Jaké důvody je k tomu vedly? Můžete číst zde:

http://www.voltezelene.cz/?sec=3

Ø       Lídr Jakub Patočka znovu on-line: Zítra ve 14:00 v Lidových novinách.

Po on-line rozhovoru pro server Tiscali, který stále můžete číst na našich webových stránkách, se ve středu 19. května nabídne další příležitost klást jedničce naší kandidátky otázky na webu. Už zítra se můžete dovědět vše, co jste chtěli vědět o Straně zelených v evropských volbách, ale báli jste se zeptat.

http://www.lidovky.cz

Ø       Diskriminace zelených: Proč museli v Brně zmizet naše billboardy?

 Zatímco všechny parlamentní strany mohou rozhazovat finance, které si dílem přidělily od státu a dílem dostaly od svých vděčných sponzorů, nové vedení Strany zelených má leda dluhy po svých předchůdcích. Když se nám podařilo výhodně získat billboard v Brně a vystavit na něj podporu výzvě za referendum o přesunu hlavního nádraží (Nádraží v centru), vydržel tam jen pár týdnů – a zmizel. Obrazovou historii případu si můžete prohlédnout zde:

http://www.voltezelene.cz

Ø       Pohlednice: Seznámíme ČEZ s volným trhem.

 Téma dnešní pohlednice jsme se rozhodli změnit. V prvním čísle slíbenou elektronickou odpověď na sjezd komunistů rozešleme s příštím číslem v pátek. Prozatím si můžete na našem webu vybrat z osmi různých motivů:

http://www.voltezelene.cz/?extra=ecard 

Ø       Akce: Ve středu ráno před vládou, v neděli dopoledne před ÚV KSČM.

Přijďte podpořit naše akce v tomto týdnu. Ve středu v 9:00 ráno budeme před sídlem české vlády na nábřeží Edvarda Beneše demonstrovat proti plánu postavit jezy na Labi. V neděli v 11:00 uskutečníme v rámci konfrontace s europodrazáctvím KSČM Běh třídou Politických vězňů. Akce bude vhodná i pro rodiny s dětmi.

Ø       Komu se nelení: na webu už pět procent máme.

 Zelení mají mezi českými stranami celou řadu jedinečných vlastností. Jednou z nich je to, že podstatnou část svých voličů mohou získat díky své kampani na webu. Právě zde totiž máme nadprůměrné množství voličů. Podpořte nás v elektronických volbách:

-          Na Tiscali: http://www.tiscali.cz/euro/euro_center_aaa_VO.708467.html

-          na Ekolistu: http://ekolist.cz/eu-ep2004.shtml

-          na E-volbách: www.evolby.cz

A hlavně: forwardujte náš zpravodaj, kam jen můžete! Objednat si VOLTEZELENE.CZ můžete snadno na této adrese: http://www.voltezelene.cz/?extra=journal

Nadále také platí prosba o pomoc s výlepem plakátů, samolepek či letáků. Pište prosím přímo hlavnímu manažerovi kampaně: adresa ivo.kropacek@zeleni.cz.

Napište nám své podněty a připomínky: zpravodaj@voltezelene.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí