zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kraj bude veřejně projednávat Koncept snižování emisí a imisí

21.05.2004
Ovzduší
Kraj bude veřejně projednávat Koncept snižování emisí a imisí

ZLÍN – Veřejné projednání Konceptu snižování emisí a imisí Zlínského kraje uskuteční Krajský úřad Zlínského kraje. Setkání  se zástupci měst, obcí, podnikatelské sféry a dalšími zájemci proběhne v pondělí 24. května v 13.30 hodin v Academia Centru Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. 


„Účelem akce bude seznámení veřejnosti s výstupy konceptu, kterými jsou Územní energetická koncepce, Programy snižování emisí, zlepšení kvality ovzduší, snížení emisí skleníkových plynů, specifických problémů kraje a Souhrnný akční program Zlínského kraje zaměřený na rozvoj energetiky a ochranu ovzduší do roku 2025. Závěrečné zprávy z těchto výstupů jsou vystaveny na webových stránkách Zlínského kraje,“ uvedl ředitel krajského úřadu Vladimír Kutý. 

Součástí projednávání bude také prezentace výstupů Energetického a ekologického informačního systému, který znázorňuje mj. kvalitu ovzduší na celém území kraje. „Lze říci, že koncept identifikoval problémy ve znečištění ovzduší, určil jeho původ a stanovil návrh opatření, pomocí kterých má být dosaženo zlepšení stavu v zásobování energiemi i v oblasti čistoty ovzduší, “ uvedl Ivan Matulík, vedoucí odboru strategického rozvoje krajského úřadu.

Více informací o konceptu:
http://www.kr-zlinsky.cz/vismo/dokumenty2.php?ID=252981

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí