zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Startech Environmental podepsala dvě smlouvy v hodnotě 140 milionů dolarů na dodávku zařízení na recyklaci tuhých odpadů do Polska

27.05.2004
Odpady
Startech Environmental podepsala dvě smlouvy v hodnotě 140 milionů dolarů na dodávku zařízení na recyklaci tuhých odpadů do Polska
WILTON (USA, Connecticut) 25. května (PROTEXT/PRNewswire)
Společnost Startech Environmental Corporation (index OTC Bulletin Board: STHK) dnes oznámila, že uzavřela dvě smlouvy v hodnotě 140 milionů dolarů na dodávky zařízení na zpracování tuhého odpadu pro obce v Polsku. V rámci smlouvy budou provedeny dodávky technologie plasmové recyklace tuhých odpadů. Stavba započne po dořešení finančních otázek a poté, co dodavatel obdrží zálohu.
První smlouva byla uzavřena se sdružením firem Eco Group of America, Inc. z Princetonu v New Jersey a Conseil Development Alpha Ltd. z polské Varšavy. Dodané zařízení bude mít kapacitu 300 tun denně a je určeno pro plasmatické spalování nebezpečných odpadů, pneumatik a lékařských odpadů na řízené skládce v polském městě Skierbreszow.
Druhá smlouva byla uzavřena se sdružením firem Eco Group of America, Inc. a Petro Nova Ltd. z polského města Karlino. Dodané zařízení bude mít kapacitu 300 tun denně a je určeno pro plasmatické spalování nebezpečných odpadů, pneumatik a lékařských odpadů na řízené skládce v polském městě Karlino.
Slawomir Jarmoc, prezident a předseda představenstva společnosti Eco Group of America, Inc., poznamenal: \"Podpis těchto smluv představuje významný mezník v péči o místní životní prostředí. Instalace těchto zařízení v Polsku, v zemi, která se nedávno stala členem Evropské Unie, se stane významným mezníkem, který ukáže směr i ostatním zemím Evropy, a potažmo i na celém světě. Toto je začátek nového pokroku v oblasti ochrany životního prostředí a zdraví a bezpečnosti veřejnosti.\"

O společnosti Startech Environmental Corporation Společnost Startech Environmental (www.startech.net) je společnost zabývající se výrobou a prodejem moderních specializovaných plasmových systémů pro likvidaci odpadů (tzv. systém Plasma Converter System). Tento systém umožňuje bezpečnou a ekologickou likvidaci komunálního odpadu, včetně organických či anorganických látek, tekutého odpadu a plynů, nebezpečných či bezpečných látek, průmyslových odpadů a dalších speciálních odpadů, včetně elektronických odpadů (tzv. e-waste - odpady z počítačových technologií) a recyklaci těchto odpadů na kovy, elektrickou energii či vodík, který lze prodávat nebo používat.
Více informací získáte u Joseph F. Longa na telefonním čísle 888-807-9443, nebo jlongo@startech.net.

Internetové stránky: www.startech.net

Zdroj: Startech Environmental Corporation

KONTAKT:
David Resnic nebo Lorra Gosselinová
Schwartz Communications
1-781-684-0770
startech@schwartz-pr.com
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí