zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na skládce našli sudy s mrtvými zvířaty

07.06.2004
Odpady
Na skládce našli sudy s mrtvými zvířaty
Duchcov - Mezinárodní den životního prostředí, který si veřejnost připomene tuto sobotu, motivoval deváťáky ze Základní školy J. Pešaty v Duchcově k aktivní pomoci městu. Čtvrteční vyučovací den proto strávili nedaleko školy úklidem všeho možného harampádí na černé skládce u garáží poblíž Osecké ulice.
Ke garážím přilehlý lesík přitom ukrýval neskutečný nepořádek. Nejen pneumatiky a pet lahve, ale i kusy čalouněného nábytku, koberce, plasty všeho druhu, suť a papíry i nebezpečný odpad. Děti našly i dva plné sudy, jejichž obsah vyrazil dech všem.
\"Pojdťe se podívat, no to snad není možný,\" ozvalo se zpozarohu garáží. To už kluci před sebou tlačili sudy, které v sobě skrývaly mrtvé králíky a slepice.
Na odboru životního prostředí MěÚ v Duchcově o aktivitě dětí věděli a vítali ji. Jan Duda konstatoval, že inkriminované místo patří ke chronicky černým skládkám a město si s neukázněností lidí už pomalu neví rady. O mrtvých zvířatech ale nic nevěděl.
\"Zatím o tom nemám žádnou zprávu, ale musíme to řešit společně s technickými službami. Takový nález patří do kafilerie, sudy nelze uložit běžně na skládku,\" vysvětlil úředník.
Jeho slova potvrdila také ředitelka technických služeb i Alice Weissová. Zdůraznila, že od Velikonoc u garáží nechávali měsíc přistavené kontejnery, které každý týden pravidelně vyváželi.
\"Domnívali jsme se, že odpad lidé hodí do nich a nebude se válet v lesíku a kolem garáží. A že se také uklidí. Ale zmýlili jsme se. Slušné slovo pro to, co sem lidi vyhodí, se najít nedá,\"
přiznala Weissová. Domnívá se, že za nepořádkem nejsou jen Duchcovští.
\"Máme podezření, že si tady skládku dělají i podnikatelé a lidé z okolních obcí. Některé hříšníky již údajně zachytil kamerový systém městských strážníků.\"
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí