zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

S ekology soutěží přes pět set sedmdesát rodin

08.06.2004
Obecné
S ekology soutěží přes pět set sedmdesát rodin
Liberec - Takřka dvakrát více rodin než loni se zatím přihlásilo do soutěže Maličkosti pro Zemi.
\"Zájem nás těší, zatím se přihlásilo skoro 570 rodin. Uvidíme kolik jich vydrží do konce,\" uvedla za pořádající Společnost přátel přírody ekologická vychovatelka Markéta Mlejnková. Ta vychází ze zkušenosti z loňského prvního ročníku, kdy ze 320 rodin až do cíle \"dorazilo\" jen pětadvacet. \"Soutěž je dlouhodobá záležitost, která trvá půl roku,\" vidí příčinu tak markantního úbytku.
Aby povzbudili i značné množství soutěžících, kteří se přihlásili až po začátku soutěže, rozhodli se pořadatelé dát jim ještě jednu šanci ke splnění úkolu, jež připadal na Den Země. \"Úkol se týká uklízení odpadu ve sběrném dvoře v Bažantí ulici. Splnit ho mohou do středy 9. června,\" přiblížila ekologická vychovatelka. Další úkol pak rodiny čeká o víkendu. \"Budou plít záhonky v lesní školce v Harcově. Na sobotu jsme pro ně navíc připravili doprovodný program s překvapením,\" naznačila Markéta Mlejnková.
Soutěž Maličkosti pro Zemi začala na Den Země, který je 22. dubna, a končí na Den Stromu, jež připadá na 20. října. Cílem hry je vytvářet kladný vztah celých rodin k přírodě. V průběhu soutěže minimálně dvoučlenné týmy navštíví zajímavá kulturní a přírodní místa, budou pátrat v historii regionu kde žijí, sázet a hledat stromy nebo zkoumat, které výrobky jsou více či méně ekologické a objevovat, jak se dá i v domácnosti šetřit příroda. Aktivně se mohou navíc podílet na odstranění škod, které člověk přírodě působí.
Soutěžní desky s přihláškou a úkoly si mohou rodiny stále zakoupit v informačních střediscích radnic v Liberci a sousedním Jablonci nad Nisou.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí