zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Liberecký Krajský úřad podpořil Koalici pro recyklovaný papír

09.06.2004
Odpady
Liberecký Krajský úřad podpořil Koalici pro recyklovaný papír

LIBEREC - Liberecký Krajský úřad se stal v pořadí třicátým členem Koalice pro recyklovaný papír, založené sdružením Arnika. Od listopadu roku 2002 se zde třídí papír, sklo a PET lahve, od února letošního roku používají úředníci také recyklovaný papír (do kopírek, laserových a inkoustových tiskáren, do faxů, používání obálek).

„Využívání recyklovaného papíru je po zavedení separace odpadu dalším příspěvkem k ekologicky šetrnému provozu krajského úřadu a přispívá k naplňování Koncepce ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty Libereckého kraje. I nadále se budeme snažit vytvářet další dílčí změny, které povedou k šetrnějšímu provozu úřadu“, doplnil člen rady kraje zodpovědný za resort životního prostředí a zemědělství Radim Zika. (citace ze zprávy vydané KÚ Libereckého kraje 17.2.2004)

Koalice pro recyklovaný papír je dobrovolnou organizací sdružující firmy, úřady, občanská sdružení i jednotlivce, kteří - motivováni potřebou zachovat přírodní bohatství a redukovat množství odpadu - používají při své práci ve vysoké míře recyklovaný papír. Koalici podpořil a svým resortním kolegům doporučil recyklovaný papír i ministr životního prostředí Libor Ambrozek.

Členové se dále zavazují zavést na svém pracovišti takový systém, který by snížil spotřebu papíru jeho efektivnějším využitím a zaručil sběr a třídění odpadu. Nepřímo se tím zavazují k podpoře zvyšování poptávky a nabídky po výrobcích z recyklovaných surovin.

Kontakt:

- KÚ - Liberecký kraj: Ing. Tomáš Komrzý, Oddělení samosprávy životního prostředí a zemědělství, tel. 485 226 353, e-mail: tomas.komrzy@kraj-lbc.cz

- Arnika: Milan Návoj, koordinátor kampaně Šetrné papírování, tel. 222 781 471, e-mail: milan.navoj@arnika.org

Připojte se i Vy - Váš úřad, škola, firma či sdružení!

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí