zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Železárny prodloužily smlouvu na recyklaci ojetin

09.06.2004
Odpady
Železárny prodloužily smlouvu na recyklaci ojetin
Bohumín Železárny a drátovny Bohumín ( ŽDB) prodloužily do konce letošního roku smlouvu se společností Renault na likvidaci a následnou recyklaci ojetých automobilů.
Loňský kontrakt s automobilkou vypršel, a proto se železárenský gigant rozhodl oslovit automobilku s žádostí o prodloužení smlouvy. \" Za minulý rok jsme ekologicky zlikvidovali přes tisícovku ojetin. V letošním roce očekáváme, že by se měl jejich počet zvýšit dvojnásobně,\" uvedl generální ředitel ŽDB Zdeněk Juchelka.
Recyklace ojetých automobilů je v bohumínských železárnách certifikována podle speciálních norem a většina zneškodněných aut je dále využívána ve výrobě. \" Jednotlivé části rozebraných vozů separujeme a následně zneškodníme. Z kovových částí potom vzniká ocelový šrot,\" dodal Juchelka s tím, že tento materiál je dále přetaven a zpracován na válcované profily, radiátory a topné kotle. Z každé tisícovky recyklovaných ojetin vyrobí v železárnách téměř tři sta padesát tun oceli. ŽDB přitom likvidují ojeté vozy již šest let.
Za toto období zrecyklovaly kolem šesti tisíc aut o celkové hmotnosti sedmi tisíc tun.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí