zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Natura 2000 - Ptačí oblasti

16.06.2004
Příroda
Natura 2000 - Ptačí oblasti
Povinností České republiky je, s ohledem na vstup do Evropské unie, mimo jiné zapracovat do národní legislativy směrnici Rady č. 79/409/EHS o ochraně volně žijících ptáků (\"Směrnice o ptácích\") a zajistit tak ochranná opatření pro volně žijící druhy ptáků.

Mezi požadavky plynoucími z této směrnice je též zřízení ptačích oblastí pro druhy uvedené v příloze I směrnice a stěhovavé druhy dle článku 4.2. směrnice jako součásti soustavy chráněných území přírody evropského významu (tzv. NATURA 2000).

Níže jsou umístěny návrhy nařízení vlády ke zřízení jednotlivých ptačích oblastí, které byly postoupeny k projednání do meziresortního připomínkového řízení. Při přípravě těchto návrhů byly zohledněny písemně podané připomínky dotčených subjektů (obce, kraje, hospodářské subjekty, vlastníci pozemků atp.), které byly shromážděny v průběhu předjednávání ptačích oblastí příslušnými správami CHKO a NP a MŽP. Vypořádání těchto připomínek je umístěno v samostatném souboru u odkazů k příslušným ptačím oblastem.


Dokumenty k zbývajícím ptačím oblastem budou postupně doplňovány (ve vazbě na přípravu pro meziresortní připomínkové řízení aj.)

Záznamy z jednání, která se konala za přítomnosti zástupců Ministerstva životního prostředí, Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy Chráněných krajinných oblastí a navrhovateli ptačích oblastí v průběhu měsíce března a na začátku měsíce dubna 2004 ve věci projednání shromážděný připomínek k návrhům nařízení vlády, kterými mají být zřízeny ptačí oblasti, s jejich předkladateli.
Středočeský kraj (doc, 96 kB)
Jihočeský a Plzeňský kraj (doc, 170 kB)
Karlovarský kraj (doc, 66 kB)
Ústecký kraj (doc, 252 kB)
Královehradecký a Liberecký kraj (doc, 99 kB)
Pardubický kraj (doc, 71 kB)
Jihomoravský kraj (doc, 255 kB)
Zlínský kraj (doc, 134 kB)
Olomoucký kraj (doc, 246 kB)
Moravskoslezský kraj (doc, 279 kB)
Ministerstvo obrany a Vojenské lesy a statky (doc, 224 kB)

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí