zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Budoucí lesní strážci mohou prvně ochutnat budoucnost

14.06.2004
Les
Budoucí lesní strážci mohou prvně ochutnat budoucnost
Šumava - Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava se letos připojuje k projektu Europarku s názvem Junior Rangers. Projekt se koná v několika evropských národních parcích už tři roky.
Europark se sídlem v německém Grafenau, kde je také správa Národního parku Bavorský les, je největší nevládní sdružení velkoplošných chráněných území.
\"Cílem programu je vychovat mladé dobrovolné strážce, kteří mají vztah k regionu a k národnímu parku a chránit tak evropské přírodní a kulturní dědictví. Tábora se zúčastní děti z kraje mezi Lipnem a Železnou Rudou. Budou mít modré uniformy mladých strážců, navržené Europarkem,\" uvedl včera tiskový mluvčí SNP a CHKO Šumava Radovan Holub.
V táboře se seznámí s prací strážní služby, principy Národního parku a šumavskou přírodou. Budou se také učit komunikovat s návštěvníky a opravovat značení parku. V druhém týdnu si vyzkouší strážní službu v praxi a budou provádět návštěvníky do Chalupské slati.
\"Děti by měly získat pozitivní postoj k ochraně přírody a předávat ho dál,\" říká metodička ekologické výchovy ze správy NPŠ Martina Kučerová. \"V budoucnu mohou právě tyto děti ovlivnit názor na ochranu přírody a na park mezi místními lidmi.\"
\"Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava vyjadřuje tímto způsobem odhodlání otevřít se evropským trendům v ochraně přírody,\" doplnil R. Holub.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí