zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vzniká nový seznam ohrožených rostlin

15.06.2004
Příroda
Vzniká nový seznam ohrožených rostlin
Česká Lípa - Několik let potrvá příprava tzv. Červeného seznamu květeny severních Čech, který je připravován za odborné a finanční podpory rezortu životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje. Seznam, který se začal realizovat již v loňském roce, bude obsahovat komentovaný přehled vyhynulých, nezvěstných a ohrožených druhů vyšších rostlin. Na jeho tvorbě pracuje tým odborníků a letošní práce budou předány do seznamu na podzim tohoto roku.

\"Území, jemuž se chystaný Červený seznam věnuje, nesleduje beze zbytku hranice kraje, neboť musí respektovat ohraničení přírodních jednotek. V připravovaném seznamu bude pojednána většina území Libereckého a Ústeckého kraje, navíc s částí Kokořínska na Českolipsku. Jsou zde uvedeny i unikátní území Ralsko - bezdězské tabule a Český ráj, které zasahují na území Středočeského kraje,\"
vysvětlil včera Českolipskému deníku Radim Zika, radní Libereckého kraje pověřený řízením rezortu životního prostředí.
Červený seznam bude členěn do několika kategorií a ke každému druhu rostlin bude přiřazen stručný komentář. Ten bude obsahovat údaje o současném i historickém rozšíření, o příčinách jeho ohrožení a možnostech ochrany.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí