zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mezinárodní konference o obnovitelných zdrojích energie, Bonn 2004

16.06.2004
Obecné
Mezinárodní konference o obnovitelných zdrojích energie, Bonn 2004
Mezinárodní konference o obnovitelných zdrojích energie se konala 1. - 4. června 2004 v Bonnu v prostorách Mezinárodního kongresového centra. Konání této konference oznámil kancléř Gerhard Schroder na Světovém summitu o trvale udržitelném rozvoji v září 2002 v Johannesburgu. Konference se zúčastnili zástupci státní správy, nevládních a mezivládních organizací, soukromého sektoru a veřejné společnosti. Cílem konference bylo přispět k celosvětovému rozvoji obnovitelných zdrojů energie, definovat klíčové překážky v oblasti vyššího využívání obnovitelných zdrojů a zaměřit se na praktická řešení k překonání těchto překážek.

Zástupci jednotlivých států vyjádřili svůj kladný postoj k obnovitelným zdrojům energie, charakterizovali své cíle v oblasti dosažení určitého podílu energie vyrobené z obnovitelných zdrojů a podělili se o své zkušenosti v této oblasti.

Na konferenci bylo přijato několik dokumentů, mezi které patří především Politická deklarace (viz příloha), Mezinárodní akční plán a Doporučení politiky (přístupů) pro obnovitelné zdroje energie.

Další informace o průběhu konference jsou dostupné na webových stránkách http://www.renewables2004.de
OEN-politicka_deklarace-20040611.zip
(pozn.: text neprošel jazykovou úpravou)
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí