zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr životního prostředí Makedonie navštíví ČR

16.06.2004
Obecné
Ministr životního prostředí Makedonie navštíví ČR

Od středy 16. do soboty 19. června 2004 bude v České republice na pozvání ministra životního prostředí České republiky Libora Ambrozka na oficiální návštěvě ministr životního prostředí a územního plánování Republiky Makedonie Ljubomir Janev.

Ve čtvrtek 17. června 2004 oba ministři slavnostně podepíší protokol o vzájemné spolupráci v ochraně životního prostředí. Ministři spolu budou jednat o českých zkušenostech z oblasti ochrany vod, posuzování vlivů na životní prostředí a financování projektů s využitím fondů EU, makedonští partneři mají také zájem o naše zkušenosti z přípravy na vstup a členství v Evropské unii.

Ministr Janev navštíví ve středu Český hydrometeorologický ústav a v pátek Chráněnou krajinou oblast Český ráj.

Do roku 2003 probíhala spolupráce mezi Českou republikou a Makedonií pouze v rámci zahraniční rozvojové pomoci. Projekty této pomoci v gesci MŽP jsou většinou víceleté a jsou zaměřeny na hydrogeologický průzkum, geologický průzkum surovinových zdrojů, geologický průzkum seismicky aktivních oblastí, ekologizaci zemědělství či zavádění čistší produkce.

Například v roce 2000 vláda ČR schválila pro Makedonii realizaci první části tříletého projektu v oblasti budování kapacit pro čistší produkci. Dalším projektem byla technická pomoc v oblasti meteorologie, hydrologie a ochrany ovzduší se zaměřením na klimatický databázový systém CLICOM.

Eva Veverková
Tiskové oddělení MŽP

Další informace o zahraniční rozvojové pomoci MŽP:

http://www.env.cz/AIS/web.nsf/pages/pomoc

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí