zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obec zpracovává projekt čistých odpadních vod

23.06.2004
Voda
Obec zpracovává projekt čistých odpadních vod
Vrchlabí - V rámci předvstupních fondů Evropské unie se město zapojilo do projektu Čisté horní Labe. Ten zahrnuje nejen současnou výstavbu a modernizaci čistírny odpadních vod, ale také kompletní rozvod kanalizací po celém Vrchlabí.
\"V projektu jde o zavedení kanalizace a svodů do čističky ze všech, i těch nejodlehlejších částí města. To čítá kolem padesáti kilometrů kanalizací,\" popsal starosta Jan Sobotka. V obci jsou v současné době i takové lokality, kde obyvatelé nemají ani septiky.
\"Například v celých Herlíkovicích není kanalizace vůbec zmapovaná a čeká nás kompletní rekonstrukce,\" uvedl Sobotka. Aby město mohlo dál pokročit s akcí, připravuje žádost o dotaci z kohezního fondu ochrany životního prostředí. Představitelé Vrchlabí musejí v dokumentu prohlásit, že zbytek peněz na rozvoj kanalizací poskytnou z městských prostředků.
\"Toto povinné prohlášení o spolúčasti se týká až deseti procent celkové ceny. Protože jde o velkou sumu v řádu několika milionů korun, musí náš závazek nejprve projednat zastupitelstvo,\" doplnil Jan Sobotka.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí