zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rada rozhodne o rozptylové studii

24.06.2004
Ovzduší
Rada rozhodne o rozptylové studii
Strakonice - Město nechalo vyhotovit rozptylovou studii, s jejímiž výsledky včera zpracovatelé seznamovali pracovníky úřadu.
\"Sledovat stav a kvalitu ovzduší a zpřístupňovat tyto informace veřejnosti ukládá zákon. Poslední podobný materiál byl zpracován v jedenadevadesátém roce,\" uvedl vedoucí oddělení ochrany ovzduší Stanislav Mrkvička.
Studie obsahuje údaje o malých i velkých tepelných zdrojích na území města, o zdrojích technologií, způsobujících úniky látek do ovzduší, o zemědělských objektech a dalších. \"Do hodnocení jsme zahrnuli i stav dopravy na základě sčítání z loňského roku,\" vysvětlil za zhotovitelskou firmu Ekopor Petr Dvořák.
Ke studii se vyjadřovalo i pracoviště Zdravotního ústavu v Českých Budějovicích. \"Podle výsledků žádný z ukazatelů nepřekročil roční imisní limit. Přesto nevylučujeme, že na různých místech dochází k překročení krátkodobých maximálních koncentrací,\" uvedla Ivana Hrubcová.
Výsledky studie s hodnotami znečišťujících látek, jako je oxid uhelnatý, oxid dusíku, síra, polétavý prach, uhlovodík a další škodliviny, včetně návrhu míst na přímé měření, budou předloženy městské radě. Ta by měla rozhodnout o potřebě monitorování mobilní měřicí jednotkou.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí