zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Problém s odpadem v centru města vyřeší nový systém

25.06.2004
Odpady
Problém s odpadem v centru města vyřeší nový systém
Český Krumlov - Tři dny hyzdily povalující se modré pytle s domovním odpadem rohové zátiší před hlavním vchodem doa čekokrumlovského zámku u Červené brány. Až včera se dočkaly odklizení.
Skupiny turistů vstupující na zámek si tak nevěřícně fotily novou atrakci. \"Asi u třiceti pytlů s páchnoucími odpadky pobíhají krysy a toulaví psi,\" uvedl včera obyvatel protějšího domu Zdeněk Duspiva.
Důvodem skládky domovního odpadu přímo v centru města jsou chybějící kontejnery, které zaměstnanci služeb města přesunuli do areálu Křižovnického kláštera v Pivovarské ulici. \"Vzhledem ke skutečnosti, že prostor u Červené brány je jedním z nejfrekventovanějších míst v historickém jádru města, rozhodli jsme o definitivním přemístění kontejnerů,\" uvedla včera vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Vlasta Horáková. \"Bohužel ne všichni obyvatelé a podnikatelé z této části města byli o změně včas informováni a shromažďovali odpad na původním místě přímo na ulici,\" dodala Horáková.
Město již plánuje změny v odpadovém systému centra. Bude se rozhodovat mezi dvěma základními variantami. První je takzvaný pytlový systém svozu odpadu přímo z ulice. Druhou variantou jsou velké centrální kontejnery na parkovištích v okrajových částech centra, kam by museli občané i podnikatelé odpad odvážet. Tyto návrhy bude rada města projednávat během nejbližších několika týdnů.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
23
9. 2020
23.9.2020 - Seminář, školení
EA Hotel Populus, Praha
11
11. 2020
11-13.11.2020 - Konference
Zámek Děčín
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí