zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové budou v Karpatech sekat vzácné orchidejové louky

30.06.2004
Příroda
Ekologové budou v Karpatech sekat vzácné orchidejové louky
Valašské Klobouky Kosení vzácných orchidejových luk začne o víkendu v přírodních rezervacích v Bílých Karpatech. Tradičního Memoriálu kamaráda Toma se kromě ochránců přírody z Valašských Klobouk na Zlínsku zúčastní také stovky lidí z celé České republiky a Slovenska. Kosení luk potrvá do 17. července.

Brigádníci v průběhu letního tábora pokosí až 15 hektarů luk a pastvin. \" Vstavačové louky se nacházejí na území rezervací Bílé potoky, Javorůvky a Dobšena. Roste tam více než dvacet druhů orchidejí,\" řekl Rostislav Trávníček z Českého svazu ochránců přírody Kosenka. Na sečení použijí brigádníci ruční kosy a sekáčky. Na kosení některých míst však použijí i další techniku, například motorové sekačky.
Kosení luk je podle ochránců přírody součástí péče o přírodovědecky hodnotné louky a mokřady. Základní péče o luční ekosystémy spočívá právě v pravidelném kosení, monitorování výskytu zvláště chráněných druhů a omezení všech aktivit, které by mohly znamenat potenciální ohrožení těchto biotopů.
Letní tábor pořádá Kosenka už po čtyřiadvacáté. Zájemci se mohou o možnostech účasti informovat na telefonu 577 320 181, případně informace naleznou i na internetové adrese http://www.kosenka.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí