zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prázdninové lapálie městské policie se zvířaty

13.07.2004
Obecné
Prázdninové lapálie městské policie se zvířaty

Brno - Na včerejší venčení psa v lese U Antoníčka asi dlouho nezapomene jednatřicetiletá Brňanka. Mezi stromy totiž narazila na rozvážně se přesunující želvu. Neobvyklý nález přenesla domů, odkud následně kontaktovala strážníky. Ti želvu předali odborníkům z Ústavu ekologie krajiny na Lidické ulici. Zjistit, jak se dostala mezi stromy, však asi nebude jednoduché...

Jen pár desítek metrů za areálem Městského útulku pro opuštěná zvířata na Bystrcké ulici se v oblasti Netopýrky krátce po desáté dopoledne objevila čtveřice volně pobíhajících koní. Současně s na místo vyslanou hlídkou dorazila i jejich majitelka. Uvedla, že oři se dostali z ohrady po výpadku dodávky proudu. Naštěstí při svém pobíhání nedorazili k blízké frekventované komunikaci.

Hodinu po poledni se na služebně v Bystrci obrátila na strážníky s neobvyklou žádostí o pomoc šestadvacetiletá žena. Uvedla, že její pes, kterého krátce předtím venčila v prostoru u Heyrovského ulice, spadl do hlubokého kanálu a není ho sto sama vyprostit. Když dovedla strážníky na místo nehody, bylo jasné proč: Rhodéský ridgeback vážící pětatřicet kilo byl navíc na dně šachty zabořen do bahna. To naštěstí ztlumilo náraz při pádu, takže pes, kterého se hlídce po cvíli podařilo vysvobodit, neutrpěl žádné zranění. Strážníci poté ještě vpusť zajistili, aby se obdobný případ nemohl opakovat. Lokalitu budou častěji kontrolovat.

ZDROJ:www.mpbrno.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí