zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chtějí likvidovat škody

13.07.2004
Geologie
Chtějí likvidovat škody
PRAHA (bor) - Do soutěže vyhlášené Fondem národního majetku (FNM) na rekultivaci části pozemků likvidovaného lomu Medard - Libík, které patří firmě Sokolovská uhelná, podalo nabídku pět společností. O zakázku za zhruba 250 milionů korun na nápravu ekologických škod vzniklých před privatizací těžební společnosti Sokolovská uhelná mají zájem firmy Skanska, Stavby silnic a železnic, Sokolovská uhelná, Geosan a Stavební společnost Jaroslava Oršuljaka.
\"Vítěze soutěže vybere fond do dvou měsíců. Zakázku přidělí na základě výše nabídnuté ceny a zajištění místní zaměstnanosti, tvrdí mluvčí FNM Petra Krainová. Společnost, kterou FNM vybere, zajistí rekultivaci zhruba 93 hektarů pozemků.
Fond národního majetku vyhlásil soutěže i na další etapy sanace kontaminovaných území Sokolovské uhelné, které spočívají především v zalesňování bývalých výsypek. V současné době fond nabídky na jednotlivé zakázky vyhodnocuje. Do soutěží se přihlásily firmy, které se účastní již prvního tendru, a navíc ještě společnosti ZKZ Chomutov, Rekultivační výstavba Most a Krušnohorské lesy.
Rekultivace bude fond hradit z patnácti miliard určených na odstraňování starých ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji, které schválila vláda. Ukončovány budou až v letech 2014 až 2017, kdy skončí údržba zalesněných ploch.
Zdroj: Euro

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí