zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Staré lednice vykoupí

13.07.2004
Odpady
Staré lednice vykoupí
Litoměřice - Staré lednice, televizory, sporáky, skříně, akumulátory, pneumatiky. To je jen stručný seznam položek, které budou moci být odváženy na nový sběrový dvůr odpadů, o jehož vybudování usilují pracovníci odboru životního prostředí litoměřického úřadu. Měl by mít otevřeno každý den, kromě neděle, a poskytoval by tak celoroční možnost odložení odpadů.
Provoz plánovaného sběrového dvoru budou zajišťovat Severočeské sběrné suroviny. Počítá se, že by mohl začít fungovat již na konci léta nebo od podzimu. Umístěn bude přímo ve sběrně druhotných surovin v ulici Marie Pomocné.
Služba bude poskytována zdarma. Za některé odložené odpady dostanou lidé i zaplaceno. \"Uvažujeme, že bychom vykupovali například železo, akumulátory, lednice nebo třeba televizory. Je to pro nás totiž levnější, než likvidovat černé skládky. Nápad jsme převzali z Jablonce, kde se takové řešení úspěšně osvědčuje,\" vysvětluje Pavel Gryndler, vedoucí odboru životního prostředí. \"Chceme také průběžně pořádat nejrůznější akce jako třeba jarní výkup pneumatik. Všechno je ale zatím v jednání,\" upozorňuje občany. Jak zdůrazňuje, služba by byla poskytována pouze občanům Litoměřic a přesný seznam odpadů teprve má být upřesněn.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí