zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Písecký odpad bude mít na starost nová třídička

14.07.2004
Odpady
Písecký odpad bude mít na starost nová třídička
Ekonomika a ekologie v dománostech. Takové bylo téma besedy, kterou připravil klub Českého svazu žen v Písku pro své členky. Protože několik žen je zároveň i členkami Svazu neslyšících a nedoslýchavých, pozvaly na svojí besedu i tuto organizaci.

V Písku se opad z domácností třídí již několik let. Jaké jsou
výsledky? O tom si mohli účastníci besedy popovídat s vedoucím odboru životního prostředí MÚ Písek ing. Miroslavem Šatrou.
Ve městě je 130 míst, kde jsou umístěny kontejnery žluté, zelené a modré barvy určené pro plasty, sklo a papír. Pro ostatní odpad, který do obyčejných popelnic rovněž nepatří především pro svůj objem, je ve městě ještě sedm sběrných dvorů a otevření dalšího se chystá v Novém Dvoře.
Správný poměr k udržování čistoty však nemají všichni stejný. Řada občanů odpad poctivě třídí, ale zdaleka ne všichni. A tak je nutné svezený odpad dotřiďovat - zatím ručně. To zvyšuje náklady. Ušetřené peníze by bylo možné využít jinak, účelnějí. V současné době je v Písku před dokončením nová třídíci linka, která bude schopna přetřídit na 1500 tun plastů a 800 tun starého papíru. Navíc se předpokládá, že zde získají pracovní příležitost lidé se sníženou pracovní schopností.
Aby se zlepšila uvědomělost občanů ve třídění, budou se moci v rámci dnů otevřených dveří přijít do nové třídičky podívat. Navíc chtějí pracovníci odboru životního prostředí působit výchovně na mladou generaci, a tak připravují exkurze pro písecké školy. Věří, že děti bude podívaná zajímat a především na ně výchovně působit
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí