zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kovy v kanále stojí firmy statisíce

14.07.2004
Voda
Kovy v kanále stojí firmy statisíce


Moravská Třebová - Radnice hlídá kvalitu odpadů v kanálech. Firmy, které překročí limit škodlivých látek, se částečně podílí na úhradě nákladů při jejich odstranění.
Únik kovů do kanalizační sítě evidují moravskotřebovští ekologové u třech největších znečišťovatelů odpadních vod. Pokud vodohospodáři naměří nadměrné množství škodlivin, pošlou znečišťovatelům fakturu. O tomto kroku rozhodlo město na základě neustále zvýšeného výskytu těžkých kovů zachycených v kalech na čistírně odpadních vod.
\"Měsíčně platíme nemalé peníze na odstraňování těžkých kovů z kalů a nesouhlasíme s promítáním těchto nákladů do částky, kterou jako stočné platí všichni obyvatelé Moravské Třebové,\" vysvětluje místostarosta Josef Jílek.
\"Rovněž chceme přinutit znečišťovatele k přijetí opatření, která budou směřovat k odstranění kovů z odpadní vody ještě předtím, než se dostanou do městské kanalizační sítě,\" dodává místostarosta. Odbor životního prostředí radnice již pokutoval trojici firem za překročení limitů těžkých a nebezpečných látek v odpadních vodách. V současné době vedou pracovníci jednání o nápravě a snížení nepatřičných látek s firmami Toner, Abner a Hedva.
Město se bude snažit podniky směrovat k pořízení vlastní čistírny odpadních vod. Částka, kterou budou muset platit městu za odstranění těžkých kovů z kalů, se může měsíčně vyšplhat až na sto tisíc korun.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Bílé Karpaty (hranice ČR/SR tábor Polana - Vrbovce/Javorník)
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
INISOFT s.r.o.
13
9. 2017
13.9.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí