zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologický tarif PREKO

15.07.2004
Obecné
Ekologický tarif PREKO
Pražská energetika, a. s., nabízí od 1. května 2004 svým odběratelům ze sítí nízkého napětí (kategorie C a D1) možnost odebírat energii z obnovitelných zdrojů a podílet se tak na jejich rozvoji a to pomocí speciální přirážky ke stávajícím tarifům pro domácnosti a podnikatele ve výši 0,10 Kč/kWh včetně DPH, stálé měsíční platy se nemění. PREKO je stanoveno v souladu s Cenovým rozhodnutím Energetického regulačního úřadu č. 3/2004 ze dne 23. dubna 2004.

Nabídka elektřiny PREKO je vázána na celkové množství této elektřiny, kterou PRE vykoupí. Technicky není možné dodávat na konkrétní odběrné místo pouze elektřinu z obnovitelných zdrojů, tato elektřina se distribuuje společně s elektřinou z ostatních zdrojů. Zákazník s produktem PREKO má však jistotu, že pro něj byla nakoupena a dodána do sítě.

Co získá odběratel produktu PREKO?
Kromě vědomí, že odebírá „čistou“ elektřinu a tím podporuje rozvoj obnovitelných zdrojů energie, získá samolepku s ochrannou značkou PREKO, která vyjadřuje jeho pozitivní přístup k ochraně životního prostředí.

Pro odběratele s větší spotřebou máme připraveny i certifikáty o odběru ekologické energie. Podnikatelské subjekty mohou navíc požádat o právo označovat své výrobky ochrannou značkou PREKO.

Máte zájem získat produkt PREKO?

Prostředky získané z přirážky PREKO v roce 2004 budou navýšeny o příspěvek PRE ve výši 100 000 Kč. Vybrané prostředky jsou určeny výhradně na rozvoj obnovitelných zdrojů (výstavbu i rekonstrukci v případě navýšení výkonu).

O prostředky na konkrétní projekty mohou žádat zájemci z celé republiky, pokud splní stanovené podmínky.

Žádosti (definitivní podoba bude upřesněna do prosince 2004)

Žádosti o přidělení prostředků se začnou přijímat v lednu 2005 (po oznámení celkové částky nashromážděné v roce 2004), pořadí podání žádostí nehraje při vyhodnocování roli.

O podpořených projektech budou odběratelé produktu PREKO pravidelně informováni.

1 Nabídka pro odběratele ze sítí VN nadále pokračuje

Zdroj: Pražská energetika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí