zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sběr borůvek v rezervaci se může dost prodražit

21.07.2004
Příroda
Sběr borůvek v rezervaci se může dost prodražit
Třeboňsko - Masivní útok sběračů borůvek na lesy v Chráněné krajinné oblasti Třeboňska zatím není až tak razantní, aby museli ochranáři přijímat nějaká drastická opatření o zákazu vstupu do lesa, jako je tomu například v některých krkonošských lokalitách.
Jiná situace však je v rezervacích, jako je například Červené blato u Hrdlořez na Suchdolsku. \"Tam bychom zřejmě nějaké velké nájezdy sběračů řešili. Všeobecně jakmile lidé poruší zákaz vstupu do rezervace, tak se vystavují finančnímu postihu,\" uvedl pracovník správy CHKO Třeboňsko Miroslav Hátle.
Sběr lesních plodů na přivýdělek může mít i další úskalí. Jedním z nich je nabídka borůvek u silnic. Hlavní tahy lemují nepříliš vydařené cedule a poutače, lákající motoristy k nákupu. \"K umístění takového poutače musí být povolení, jinak se bere, že je u silnice na černo,\" míní pracovník stavebního odboru a komunikací Městského úřadu v Třeboni Václav Tlačil. Dodává však, že dohled nad silnicemi I. třídy patří kraji, do kompetencí \"malého okresu\" spadají komunikace II. a III. třídy.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí