zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Občané mohou ovlivnit tvorbu strategie udržitelného rozvoje

29.07.2004
Obecné
Občané mohou ovlivnit tvorbu strategie udržitelného rozvoje
Česká Lípa / Mimoň - Propagační stánky, které mají přiblížit přípravu a smysl vypracování strategie udržitelného rozvoje v Libereckém kraji, mohli občané včera vidět v České Lípě a v Mimoni.
Přípravou strategie udržitelného rozvoje se začal jako první z krajů zabývat Liberecký kraj, následoval jej kraj ústecký.
\"Udržitelný rozvoj je takový rozvoj, který stejnou měrou zohledňuje tři základní oblasti: sociální, ekonomickou a životní prostředí,\" vysvětluje Štěpán Hřebík z Ústavu pro ekopolitiku, který strategii připravuje.
Jak dál přiblížil, udržitelný rozvoj usiluje o prosperitu a spokojenost člověka, to vše při současném šetrném zacházení s přírodními zdroji a zachování kvalitního životního prostředí.
Zpracováním strategie byla pověřena renomovaná nezisková organizace Ústav pro ekopolitiku.
\"Nyní nastal čas zapojit do přípravy strategie širokou veřejnost. Proto jsme připravili rozsáhlou informační kampaň,\" uvádí Štěpán Hřebík. Veřejnost se má seznámit s principem a posláním dokumentu, který může v budoucnosti ovlivnit jejich život.
\"Kromě toho budou moci občané aktivně zasáhnout to tvorby důležitého dokumentu,\"
zdůrazňuje.

\"Strategie udržitelného rozvoje je důležitá tím, že se zde pokusíme sjednotit všechny koncepční a rozvojové dokumenty, nastavit nové konkrétní cíle a k nim také způsoby, jak se dostat k financování,\" uzavírá zpracovatel.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí