zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

1. KONFERENCE HYDROANALYTIKA 2005

12.08.2004
Voda
1. KONFERENCE HYDROANALYTIKA 2005
Analytika vody bezesporu podléhá v posledních letech značnému rozvoji, protože počet ukazatelů jakosti vody se stále zvětšuje, jejich stanovení je stále více vázáno na složitou instrumentální techniku a nelze pominout ani požadavky na správnou laboratorní praxi a akreditaci.

V oblasti hydrochemie a analytiky vody mají již dlouhou tradici odborné konference pořádané na Slovensku pod názvem Hydrochémia - Nové analytické metódy v chémii vody, které se v současné době konají každé dva roky. V České republice tato pravidelná akce neměla a nemá obdobu, nebereme-li v úvahu občasné semináře pořádané např. ČVTVHS, SOVAK, CSlab aj. zabývající se dílčími tématy.

Analytika vody bezesporu podléhá v posledních letech značnému rozvoji, protože počet ukazatelů jakosti vody se stále zvětšuje, jejich stanovení je stále více vázáno na složitou instrumentální techniku a nelze pominout ani požadavky na správnou laboratorní praxi a akreditaci. Podle našeho názoru je na místě širší informovanost a užší spolupráce mezi jednotlivými pracovníky hydroanalytických laboratoří, výzkumnými pracovišti, školami a správními orgány.

I když se slovenské konference „Hydrochémia“ ve značné míře účastní i pracovníci z České republiky, přece jenom hrají určitou roli čas a náklady na dopravu. Proto se společnost CSlab ve spolupráci s Ústavem technologie vody a prostředí VŠCHT Praha a se skupinou pro analytiku a měření při AČE dohodla na pravidelném uspořádání konference zabývající se analytikou všech druhů vod pod názvem „HYDROANALYTIKA“. Tato konference by se konala každé dva roky tak, aby nekolidovala se slovenskou Hydrochémií a poprvé by se uskutečnila v Hradci Králové 20. – 21. září 2005. První cirkulář bude expedován do konce roku 2004.

Vyzýváme potenciální zájemce o tuto akci, aby uvažovali o odborném příspěvku z oblasti analytiky pitných, povrchových a odpadních vod, včetně otázek terminologických a obecně hydrochemických. Vítané by byly i příspěvky s kritickými připomínkami ke stávajícím normám, nařízením a vyhláškám. Očekáváme prezentace jak ústní, tak i posterové. Předpokládáme, že za těchto podmínek by okruh zájemců mohl být poměrně široký a umožnil by mezi nimi kvalitní komunikaci.

Pokud požadujete již nyní podrobnější informace, obraťte se prosím na CSlab spol. s r.o.,

Ing. Alena Nižnanská, Bavorská 856, 155 00 Praha 5,

e-mail: cslab@cslab.cz, tel: 224 453 124

Prof. Ing. Pavel Pitter, DrSc.

Doc. Ing. Vladimír Sýkora, CSc.

Ing. Hana Ptáková

Ing. Alena Nižnanská

Ing. Pavel Bernáth

Ing. Jan Vilímec
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí