zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Smolných Pecích jednají o recyklaci stavebních odpadů

30.07.2004
Odpady
Ve Smolných Pecích jednají o recyklaci stavebních odpadů
Smolné Pece - Obecní úřad ve Smolných Pecích obdržel od Krajského úřadu Karlovarského kraje oznámení o zahájení zjišťovacího řízení záměru \"Recyklace - nakládání s ostatními odpady s kapacitou 1000 až 30000 tun za rok\" na území v působnosti obce Smolné Pece.
Záměr se týká recyklace ostatních odpadů, a to zejména stavebních odpadů, jakými jsou beton, cihly, tašky a keramické výrobky. Ale také jejich směsi, a také asfaltové neobsahující dehet. Recyklace stavebních odpadů bude prováděna pomocí mobilního drtícího zařízení na housenicovém podvozku. Jednotlivé druhy odpadu budou recyklovány separátně, proto bude drcený recyklovaný odpad tříděn na mobilním třídícím zařízení.
Starosta obce Smolné Pece Karel Nikrmajer nám sdělil, že oznámení záměru je k dispozici na veřejné vývěsce k nahlédnutí občanům. Projednání záměru zřízení recyklace ostatních odpadů by měla být prodiskutována mezi zastupitelstvem obce a zástupcem firmy L.B. spol. s r.o. Josefem Lexou v příštím týdnu.
Firma L.B. spol. s r.o. se sídlem v Mezirolí se zabývá mimo jiné těžbou kamene, prováděním zemních prací, demolicí, a také recyklací stavebních sutí a drcení kamene pomocí vlastní techniky.
Společnost plánuje vybudovat provoz recyklace v areálu čedičového lomu \"Hutnický vrch,\" který bude v činnosti souběžně s těžbou kamene, kterou zde firma L.B. také provádí.
Krajský úřad jako úřad příslušný posuzováním vlivů na životní prostředí a o změně některých souvisejících zákonů zahájil zjišťovací řízení tohoto záměru.
Občané mají možnost se k záměru vyjádřit na Obecním úřadu Smolné Pece. Ten do dvaceti dnů od doručení oznámení zašle své stanovisko krajskému úřadu, odboru životního prostředí a zemědělství.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí