zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

O umístění silnice R35 u Opatovic nad Labem se bude jednat

10.08.2004
EIA
O umístění silnice R35 u Opatovic nad Labem se bude jednat

Pardubický magistrát v rámci územního řízení dodatečně svolal ústní jednání

Stavební úřad v Pardubicích, který vede územní řízení k umístění prvního úseku rychlostní silnice R35 Sedlice – Opatovice v Pardubickém kraji, svolal na středu 11. srpna od 9.30 hodin ústní jednání. Cílem je vyřešit námitky dvou účastníků řízení. Prvním je TJ Sokol z Opatovic nad Labem, která nesouhlasí se záborem svého pozemku, druhým pak ekologické sdružení Děti Země z Brna, které doporučilo z důvodu ochrany krajinného rázu a snížení intenzit hluku v přilehlé obci přepracovat projekt třípatrové křižovatky Opatovice na dvoupatrovou.

„Svolání ústního jednání jsme velmi uvítali, neboť se na něm dají efektivně probrat všechny zaslané námitky, zejména naše výhrady vůči tvaru obrovské křižovatky u Opatovic,“ prohlásil Miroslav Patrik z Dětí Země, který se jednání také zúčastní.

Územní řízení pro první úsek silnice R35 bylo zahájeno letos v dubnu. Podle Dětí Země lze územní rozhodnutí očekávat na konci srpna nebo začátkem září, neboť stavební úřad si od krajského úřadu nechal prodloužit termín pro jeho vydání o šedesát dní.

Další informace poskytnou:

1) Blanka Venigerová, stavební úřad Magistrátu města Pardubic – tel. 466 859 176

2) Jiří Jedlička, náměstek pro výstavbu ŘSD ČR Pardubice – tel. 466 614 367
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí