zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Chomutově se představí krajský \"odpadový\" plán

13.08.2004
Odpady
V Chomutově se představí krajský \ odpadový\  plán
Chomutov - Obyvatelé Chomutova budou mít jedinečnou možnost seznámit se do podrobna s Plánem odpadového hospodářství Ústeckého kraje a vyjádřit se k němu. Chomutov je totiž jedním ze tří měst v kraji, ve kterých je naplánováno jeho veřejné projednávání.
Plán například počítá s tím, že se v kraji omezí ukládání odpadu na skládky a důraz bude kladen na jeho třídění a další využívání. Výstavbu nových skládek kraj nebude podporovat vůbec. Kromě toho dokument navrhuje také opatření, které musejí zavést obce, aby dostály své povinnosti separovat odpad.
\"Problematika odpadů se v různé míře týká každého z nás, od obcí přes podniky a podnikatele až k prostým občanům. Veřejnost rozhodně nemusí mít pocit, že se rozhoduje o něčem bez ní,\" říká Soňa Hykyšová, vedoucí Ekologického centra Most, které slouží jako informační středisko pro krajský plán.
Na programu jsou tři veřejná projednávání, na kterých se lidé budou moci k plánu osobně vyjádřit. Chomutov bude po Ústí nad Labem druhým hostitelským městem, datum je stanoveno na 26. srpna, třetí zastávkou bude Roudnice nad Labem. Jak ale podotýká Hykyšová, připomínky k dokumentu mohou lidé vyjádřit i dalšími způsoby. \"E-mailem, poštou, telefonicky na bezplatné lince, k dispozici je i online formulář na internetu nebo mohou lidé přijít do našeho sídla v Mostě,\" vypočítává vedoucí centra. Plán je nyní zveřejněný na jeho internetových stránkách a k dispozici ho mají i na chomutovské a kadaňské radnici.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí