zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dobrovolníci shrabou louky v Českém ráji

18.08.2004
Příroda
Dobrovolníci shrabou louky v Českém ráji

Český ráj - Týden práce čeká půldruhou desítku dobrovolníků z celého světa, kteří zítra přijedou do Českého ráje pomoci místním ochráncům přírody v péči o chráněné mokřadní louky.
\"Dostanou za úkol shrabat a zkompostovat již pokosenou trávu na loukách u Jinolických rybníků. Zítra přijedou a v pondělí se pustí do práce, která by jim měla trvat do pátku,\" uvedla vedoucí Správy CHKO Český ráj Lenka Šoltysová.
Patnáct dobrovolníků z Francie, Itálie, Spojených států a dalších zemí poslala po dohodě s českorajskými ochránci přírody nevládní nezisková organizace INEX. Ta se zabývá pořádáním dobrovolných aktivit na pomoc různým organizacím. Lidé odlišných kultur a vyznání budou pracovat bez nároku na finanční odměnu. \"Jedinou odměnou jim bude exkurze po Českém ráji, kterou pro ně nakonec uspořádáme. Podívají se například do Prachovských skal,\" doplnila Šoltysová.
Levná pracovní síla pomůže správě CHKO v péči o louky, na níž letos dostala od státu méně peněz než loni. \"Letos jsme v rámci programu péče o krajinu dostali na udržování luk devět set tisíc korun. Loni to byl milion,\" sdělila pracovnice správy Alena Drahoňovská. Proto mohou ochránci letos kosit a udržovat při bližně 80 hektarů luk oproti loňským 100 hektarům.
Péče o louky v Českém ráji má pomoci udržení hodnotných bylin v lokalitách, které sice nemají původní porosty, ale bez každoročního kosení by zarostly plevelem a náletovými dřevinami.
lib )
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí