zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Černá skládka zlobí Třemešenské

19.08.2004
Odpady
Černá skládka zlobí Třemešenské
Třemešné - Dva roky upozorňuje Karel Melger z Třemešného pod Přimdou na černou skládku v lese. Ta se nachází na trase směrem z Rájova za kravínem u obce. Několikrát kontaktoval obecní úřad a odbor životního prostředí Městského úřadu v Tachově, ale bez jakékoliv odezvy.
\"Obecní úřad odklizení zajistil tak, že na nepořádek nechal navozit klestí ze stromů a teď se tam povalují i pneumatiky,\" řekl Karel Melger.
\"Dva roky si dopisuji s životním prostředím, mají tam dokonce i fotky, ale dodneška nebyl nikdo schopen se tam zajet podívat a ani se nesnaží tuto sitaci nějakým způsobem vyřešit,\"
dodal.
Zeptali jsme se na životním prostředí, co je příčinou, tak zdlouhavého procesu.
\"O tomto problému vím. V pátek se na místo zajedu podívat, abych přesně určil prostor, kde se skládka nachází, a mohl tak zjistit skutečného majitele pozemku. Až se nám podaří upřesnit vlastníka, určitě ho vyzveme k odstranění nepořádku. Tuto záležitost by ale měl v první řadě řešit obecní úřad,\" řekl Daniel Novák z Odboru životního prostředí v Tachově.
Starosta Třemešného Stanislav Hálek řekl, že v minulosti byla skládka uklizena. Je prý těžké dostihnout pachatele. A že by obec nechala na skládku navozit chrastí, o tom prý nemůže být ani řeč. Na okraj lesa se chrastí sváží normálně při jeho údržbě.
Včera jsme se byli na místě podívat. Je pravda, že na černé skládce jsou naházeny větve z pořezaných okolních křovisek a skládka je tak zamaskovaná. Na chrastí leží pneumatika a pod ním spousta domácího a stavebního odpadu. Až se bude klestí z lesa svážet, černá skládka se ukáže všem, kdo půjdou lesní cestou. Nebo tam radní ty větve nechají, aby nebyl odpad na první pohled tak vidět?
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí