zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tvorovice se po letech vracejí k tradici rybníků

24.08.2004
Voda
Tvorovice se po letech vracejí k tradici rybníků
Tvorovice Dva nové rybníky slavnostně otevřeli v sobotu ve Tvorovicích na Prostějovsku. Vodní plocha včetně zalesněného okolí a obtokové protierozní hrázky se rozkládá na ploše 23 tisíc metrů čtverečních a vybudována byla během jednoho roku. Obec na stavbu za více než tři miliony získala dotace od ministerstva životního prostředí, ale sama do ní vložila téměř polovinu finančních prostředků.
\" Chtěli jsme navázat na tradici,\" vysvětlil starosta Tvorovic Josef Dočkal.\" V minulosti u nás bylo rybníků několik, ale postupem času se všechny zrušily nebo zasypaly,\" poznamenal s tím, že jejich existenci dokládá mimo jiné obecní pečeť z 18. století, na které je vyobrazen srp a plovoucí ryba. Stejné symboly si místní občané dali do znaku i praporu, vysvěcených před dvěma lety.
Také oba nové rybníky si při této příležitosti nechali posvětit od duchovního z Kralic na Hané. Slavnostní události přihlíželi kromě obyvatel Tvorovic a starostů okolních obcí také zástupci Regionální agentury pro rozvoj střední Moravy a Mikroregionu Němčicko, institucí, které se na projektu podílely. \" Rybníky přinesou několikanásobný užitek. Především se jimi zachytí přitékající říční voda a budou krášlit krajinu. Do budoucna chceme, aby ho využívali i myslivci, rybáři a ochránci přírody. Ekologicky zaměřený klub se chystáme založit i u nás. Věřím, že to, co člověk přírodě dá, se mu mnohonásobně vrátí,\" dodal starosta.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí