zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poradna poradí jak s odpady, hlukem nebo biopotravinami

25.08.2004
Obecné
Poradna poradí jak s odpady, hlukem nebo biopotravinami
Olomouc Od jara funguje v Olomouci v sídle Hnutí Duha na Dolním náměstí poradna, která poskytuje občanům zdarma pomoc či radu v ekologické a ekologicko- právní oblasti. Na pracovníky poradny, jediné svého druhu v kraji, se však lidé obracejí již několik let. Za posledního půl roku eviduje poradna zhruba osmdesát dotazů a jejich počet vzrůstá.
\" Nejčastěji se lidé ptají, co dělat s odpadem, jak jej třídit a kde ho odkládat. Někteří hledají pomoc v právní oblasti, například když má v blízkosti jejich bydliště vzniknout nová stavba a oni chtějí mít možnost o některých věcech spolurozhodovat,\" informovala pracovnice ekoporadny Dominika Glacová. \" Mnohdy je trápí zvýšená prašnost a hluk, nebo vyšší frekvence dopravy v souvislosti se stavbou. Často nás kontaktují lidé z okolí lomů,\" dodala. \" Občané se zajímají i o produkty ekologického zemědělství,\" řekl Adam Látal z Duhy.
\" V případě, kdy jde o natolik odborné věci, že je nejsme schopni zodpovědět okamžitě, vyhledáme odpověď v literatuře či ji zpracujeme po konzultaci s odborníky. Pokud je řešení konkrétního problému v kompetenci například orgánu státní správy, poradíme, kam se obrátit.\"
Olomoucká pobočka Hnutí Duha pro veřejnost připravila i internetovou verzi ekologickoprávní poradny na stránkách www. hnutiduha. cz/ olomouc.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí