zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V železárnách změří emise

31.08.2004
Ovzduší
V železárnách změří emise
Hrádek - V polovině září by měla zmizet aspoň část mračen růžového prachu, která se zatím několikrát denně objevují nad hrádeckými železárnami. Emise jsou teď více viditelné právě kvůli stavbě požadovaného sekundárního odprášení. Dodavatel totiž kvůli ní musel odkrýt střechu ocelárny. Uvedl to ředitel hrádecké divize ocelárny Karel Ernest.
\"Hlavní odsávání běží. Teď by měli zapojit elektriku a pokračovat v dalších pracích. Zkušební provoz by měl začít po skončení pravidelné letní údržby na ocelárně,\" říká Ernest, podle kterého tak dojde k sekundárnímu odprášení první pece a projevy emisí se konečně zmírní. Investice, která má pokračovat výstavbou odprášení další pece s termínem do konce letošního roku, už spolykala kolem 13 milionů korun.
\"První etapa bude stát 15 až 16 milionů,\" vysvětluje technický šéf železáren Petr Šebesta. Celkem ale firmu přijde nová technologie na 30 milionů. Vyhne se tak zbytečným sankcím od České inspekce životního prostředí.
\"Uděláme kontrolní den a inspekci na něj pozveme,\" dodává s tím, že ke změnám vlastníka došlo nikoli kvůli využití mezery v zákoně. Banka prý požadovala zprůhlednění hospodaření Zemkových firem.
Na konci srpna a znovu v závěru roku dojde podle Šebesty k dalšímu měření hodnot znečištění ovzduší.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí