zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Další infoportál o brněnském nádraží

01.09.2004
EIA
Další infoportál o brněnském nádraží

Český a Slovenský dopravní klub (ČSDK) dnes zprovoznil od základu přepracovaný internetový portál Železniční uzel Brno na počátku 3. tisíciletí. Stránky na adrese nadrazibrno.ecn.cz jsou určeny především zasvěcenějším zájemcům o přestavbu Železničního uzlu Brno (ŽUB), včetně tolik diskutované polohy hlavního nádraží. Cílem webu je přispět k úplné informovanosti o možnostech přestavby ŽUB.

„Náš portál také doplňuje stránky občanské koalice Nádraží v centru1, které se zabývají především referendem o poloze nádraží, kritikou městské kampaně a aktuálním děním,“ říká jeho správce Martin Robeš z ČSDK a dodává: „My zájemcům nabízíme podrobnější informace, mimo jiné i náměty na řešení železničního uzlu od různých autorů.“

Nejzajímavějším námětům na řešení ŽUB s moderním nádražím ve stávající poloze se stránky věnují podrobněji a srovnávají je s přestavbou ŽUB s nádražím odsunutým, který prosazuje město.

„Městská kampaň2 vytváří mylný dojem, že při ponechání nádraží ve stávající, uživatelsky optimální poloze, není možné přestavět složitou síť tratí na jihu města tak, aby se tam definitivně vyřešily podmínky pro vytvoření uliční sítě a výstavbu nových městských čtvrtí,“ konstatuje zpracovatel stránek na závěr.

Technickou přípravu stránek umožnil grant brněnské Nadace Partnerství.

Kontakty:

Martin Robeš, tel.: 605 286 630

Vysvětlivky:

1 stránka www.nadrazivcentru.cz

2 stránka www.zeleznicni-uzel-brno.cz, informační kancelář, letáky, plakáty, billboardy atd.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí