zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poradí, jak na úspory energie

02.09.2004
Obecné
Poradí, jak na úspory energie
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jak na úspory energií má poradit firmám i jednotlivým občanům publikace, kterou společně vydaly krajský úřad a občanské sdružení Energy Centre České Budějovice.
Jak Právo informovala mluvčí krajského úřadu Maria Ptáčková, publikace vznikla z iniciativy pracovní skupiny Jihočeského kraje a Horních Rakous, která se zaměřuje na přeshraniční spolupráci v oblasti energie. Obsahuje mnoho odborných i praktických rad využitelných při rekonstrukci i stavbě nových domů, pro změnu způsobu vytápění, efektivnější využití stávajících topných systémů i pro snížení spotřeby energií v domácnosti.
Užitečné informace zde najdou i ti, kteří zvažují využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a ohřev vody, například sluneční zařízení, tepelné čerpadlo či kotel na biomasu. Zvláštní kapitola je věnována možnostem financování úsporných opatření prostřednictvím programů České energetické agentury, Státního fondu životního prostředí a dalších. Nechybějí zde ani příklady z praxe s užitečnými odkazy.
Vydání publikace podpořili jihočeský hejtman Jan Zahradník (ODS) a hornorakouský hejtman Josef Pühringer (ÖVP) a je ji možné bezplatně získat na Krajském úřadu Jihočeského kraje nebo v sídle občanského sdružení Energy Centre České Budějovice na náměstí Přemysla Otakara II. K dispozici je rovněž na internetových stránkách www.eccb.cz nebo www.kraj-jihocesky.cz.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
7
8. 2017
7-11.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí