zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poradí, jak na úspory energie

02.09.2004
Obecné
Poradí, jak na úspory energie
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jak na úspory energií má poradit firmám i jednotlivým občanům publikace, kterou společně vydaly krajský úřad a občanské sdružení Energy Centre České Budějovice.
Jak Právo informovala mluvčí krajského úřadu Maria Ptáčková, publikace vznikla z iniciativy pracovní skupiny Jihočeského kraje a Horních Rakous, která se zaměřuje na přeshraniční spolupráci v oblasti energie. Obsahuje mnoho odborných i praktických rad využitelných při rekonstrukci i stavbě nových domů, pro změnu způsobu vytápění, efektivnější využití stávajících topných systémů i pro snížení spotřeby energií v domácnosti.
Užitečné informace zde najdou i ti, kteří zvažují využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a ohřev vody, například sluneční zařízení, tepelné čerpadlo či kotel na biomasu. Zvláštní kapitola je věnována možnostem financování úsporných opatření prostřednictvím programů České energetické agentury, Státního fondu životního prostředí a dalších. Nechybějí zde ani příklady z praxe s užitečnými odkazy.
Vydání publikace podpořili jihočeský hejtman Jan Zahradník (ODS) a hornorakouský hejtman Josef Pühringer (ÖVP) a je ji možné bezplatně získat na Krajském úřadu Jihočeského kraje nebo v sídle občanského sdružení Energy Centre České Budějovice na náměstí Přemysla Otakara II. K dispozici je rovněž na internetových stránkách www.eccb.cz nebo www.kraj-jihocesky.cz.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí