zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bystřičtí uvažují o vlastním rybníkářském hospodaření

03.09.2004
Voda
Bystřičtí uvažují o vlastním rybníkářském hospodaření
O hospodaření na městských rybnících uvažuje Bystřice nad Pernštejnem. Ročně totiž město prodělává na svých rybnících asi jeden milión korun.
Rozhodování o další formě využití městských rybníků souvisí úzce s možností koupě domu s rozsáhlým pozemkem u rybníka Argentina.
Podle informací z vedení bystřické radnice je o koupi domu velký zájem ze strany různých spolků, organizací i soukromých osob. Mezi možné zájemce patří i město. To právě v případě, pokud se rozhodne hospodařit na svých rybnících. "Uvažujeme, zda dům nekoupit a nezapojit do zvažovaného rybníkářského hospodářství. Musíme to dobře zvážit a do konce roku mít jasno," potvrdil starosta Josef Novotný (SNK).
V souvislosti s městskými rybníky musí Bystřice rozhodnout, jakému účelu mají tyto vodní plochy sloužit. Zda rekreaci, rybářskému hospodaření nebo mají mít krajinotvornou funkci, jak upřednostňují ochránci přírody. V současné době na městských rybnících hospodaří Místní organizace Moravského rybářského svazu. Pokud se město rozhodne na svých rybnících hospodařit samo, rybářům vypoví nájemní smlouvy.
Potom by hospodaření na rybnících mělo na starosti Lesní společenství obcí Karasín. Ve vlastnictví Bystřice nad Pernštejnem je deset rybníků o celkové rozloze přes dvacet hektarů. Další rybníky chce město postavit v lokalitě Rácová.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí