zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ochránci zahovořili k silnici R 35

07.09.2004
EIA
Ochránci zahovořili k silnici R 35
Sedmihorky - Sejdou se pokaždé tam, kde hoří závažný problém s ochranou přírody, což je v Českém ráji hrozba stavby dálnice. Tak zní myšlenka každoročních letních soustředění členů a přátel Českého svazu ochránců přírody, který letos slaví 25 let od založení.
Během víkendu se v Autokempu Sedmihorky odehrál čtvrtý ročník srazů. Asi 200 ochránců přírody zde absolvovalo odborné semináře a exkurze po okolí. Součástí mítinku byla tisková konference na téma dálnice R 35 napříč Českým rájem.
"Český svaz ochránců přírody zpravidla nevystupuje proti podobným investičním akcím," uvedl předseda ČSOP Pavel Pešout. "Ale v posledních letech začalo být zvykem oprašovat socialistické projekty, které jsou naprosto bezohledné vůči přírodě. Mezi ně patří i R 35 přes Český ráj, s níž nesouhlasíme," doplnil.
Podle zástupců ČSOP by takzvaná severní varianta R 35 vedoucí údolím mezi Kozákovem a Troskami zdevastovala natolik hodnotnou krajinu, že by se nejednalo jen o problém místních lidí, ale o celospolečenskou škodu. Proto by se prý rozhodování o vedení dálnice nemělo opírat jenom o stanovisko Libereckého kraje.
Ochránci přírody vědí o tom, že někteří obyvatelé Českého ráje si dálnici naopak přejí, neboť si od ní slibují vyřešení dopravní situace regionu. "Stávající silnice I/35 zůstane zachována a provoz na ní se nezmenší. Naopak po nové dálnici by začal proudit mezinárodní tranzit," řekla vedoucí Správy CHKO Český ráj Lenka Šoltysová.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí