zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ambrozek chce chránit klima

10.09.2004
Ovzduší
Ambrozek chce chránit klima
Brusel nám vrátí tzv. Národní alokační plán a bude požadovat jeho přepracování, pokud vláda přijme návrh Ministerstva průmyslu a obchodu na 117 milionů tun emisí ročně místo návrhu Ministerstva životního prostředí na 99,5 milionu tun. Řekl to ministr životního prostředí Libor Ambrozek. "Pro rozdělení povolenek pro vypouštění emisí skleníkových plynů jsou stanovena určitá kritéria a my jsme se jich drželi."

Ministr představil novinářům základní prioritu svého úřadu pro zbývající dva roky funkčního období. Je jí ochrana klimatu, přičemž obchodování s emisemi oxidu uhličitého je jedním z nejaktuálnějších, ale nikoli jediným úkolem.

Podle Martina Bursíka, externího poradce ministra, je připraven komplexní pozměňovací návrh k zákonu o obnovitelných zdrojích energie, který umožní jeho přijetí. Povinný výkup elektřiny z obnovitelných zdrojů za regulované pevné ceny bude zajištěn na patnáct let s tím, že cena se bude valorizovat s inflací. MŽP se angažuje také v zavádění alternativních paliv v dopravě - zhruba jejich polovinu by měl do roku 2020 nahradit zemní plyn.

AUTOR: Milena Geussová
Zdroj: EKONOM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí