zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Předsedou zelených Jan Beránek

14.09.2004
Obecné
Předsedou zelených Jan Beránek

Strana zelených má ode dneška nové předsednictvo. Předsedou Strany zelených byl na sjezdu v Olomouci opět zvolen Jan Beránek. V jeho týmu budou pokračovat ve své práci i místopředsedové Pavel Brzobohatý a Jana Ulbrychová. Novými tvářemi v čele zelených jsou Dana Kuchtová, Petr Štěpánek, Martin Bursík a Jan Korytář.

 

Dana Kuchtová, předsedkyně sdružení Jihočeské matky, byla zvolena první místopředsedkyní strany.  Jana Ulbrychová bude pokračovat v práci místopředsedkyně pro média a Pavel  Brzobohatý místopředsedy pro hospodaření.  Petr Štěpánek je členem předsednictva pro zahraničí,  Martin Bursík pro odborné sekce a Jan Korytář pro spolupráci s neziskovými organizacemi.

 

Potvrzením Jana Beránka ve funkci se zelení vyslovili  pro pokračování v nastoupeném kurzu s programem, díky kterému získali v evropských volbách pozici nejsilnější mimoparlamentní  strany. Všichni členové předsednictva navíc vyjádřili svoje odhodlání pracovat s plným nasazením s cílem uspět v nadcházejících krajských volbách a v roce 2006 i ve volbách do Poslanecké sněmovny.

 

„Mám pro voliče jednu velmi dobrou zprávu – stále je tu pro vás alternativa, kterou hledáte ke stávající parlamentní politice,“ řekl v Olomouci předseda Jan Beránek dodal: „Jsem šťastný, že mohu pokračovat ve své práci a jsem přesvědčen, že se nám podaří posunout Stranu zelených zase o kus vpřed.“

 

Sjezd zelených nestačil projednat celý program a proto bude pokračovat. Jeho jednání bylo přerušeno a předsednictvo musí pokračovaní sjezdu svolat do konce roku 2004, kdy bude zvolena ústřední revizní komise a  třicet členů republikové rady.

 

 

Kontakt:

Jana Ulbrychová, místopředsedkyně Strany zelených, tel.: 724 321 845

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí